BİLGİLER

Havuz oluşturma sürecine dahil etmek istediğiniz tüm hususların bir listesini oluşturmanızı önemle tavsiye ederiz, buna aşağıdakiler dahil olabilir:

Mevsimlik veya yıl boyunca kullanılabilir

Amaç ne? Yaşam tarzı? tur havuzu? dalma havuzu

Ekonomik olarak ısıtılabilir mi?

Kolay bakım

Aile dostu

Havuz başında oturup dinlenebilecek

Her bir ucun derinlikleri

Evin arkasından bir seviyede akış (eve kolaylık)

Mülkün ve evin yönleriyle görsel olarak birleştirin

Gayrimenkulün değerini artırmak

Pratik ve güvenli

Havuz yapım süreci, adım adım havuz yapımı kılavuzu

Beton yüzme havuzları mülkünüze ve yaşam tarzınıza uygun işlev ve formda tasarlanmalıdır. Bir havuz inşa etmeye bakarken, inşaatçının katkılarını ve çalışmalarının arkasındaki kaliteyi kontrol ettiğinizden emin olun. Kullanılan malzemeler, işlemler ve ekipmanın tümü, mülkün keyifli bir yaşam tarzı özelliği yaratmada eşit bir rol oynar.

 

Amaç, mülkünüze, yaşam tarzınıza ve bütçenize uyacak şekilde şekillendirilmiş işlev ve biçime sahip beton bir yüzme havuzu tasarlamaktır. Bir havuz inşa etmeyi düşünürken yazın en yoğun olduğu dönemi göz önünde bulundurun, tasarım fikirlerinizi baskı olmadan cilalamak için yeterli zaman tanımak için düşünceye ve inşaatçı ile yılın başlarında konuşmaya başlamanızı öneririz. Bolca zaman ayırmak, son teslim tarihleri ​​nedeniyle kalitenin yerini hiçbir şeyin tutmamasını da sağlar. Sonbahar-Kış, havuz düşünmeye başlamak için ideal mevsimdir.

 

Havuz Sahası Denetimi

Tüm projeler, açık hava yaşam tarzı arzunuzu tartışmak ve anlamak için yerinde inceleme gerektirecektir. Bu inceleme kapsamında, inşaatçıya erişim, peyzaj, boyut ve tabii ki tasarımlar hakkında fikir verecektir. İnşaatçı ile görüşmek ve inceleme sırasında tüm hususların ele alındığından emin olmak için önemli noktaların ve ilhamların not edilmesi iyi bir fikirdir.

 

Havuz Tasarım Onay Süreci

Saha incelemesi tamamlandıktan sonra tasarım ve kapsam bir teklife dönüştürülecektir.. Bu süreç normalde uygulamaya bağlı olarak 2 – 6 gün sürer.

Tüm havuz planlarının, sözleşmeye dahil edilmesi gereken kalifiye bir mühendis tarafından hazırlanması gerekecektir. Tüm belgeler, çalışmalara başlamak için kolaylaştırılmış bir onay süreci sağlamak üzere belediyeye veya özel onaylayıcıya kolayca sunulabilecek bir şekilde hazırlanmalıdır.

 

Havuz Kazısı

Şimdi ilgili onay onaylandı, havuz doğru bir şekilde işaretlenmelidir, bu inşaatçı veya işin uzmanı tarafından yapılabilir, havuzun doğru yere inşa edildiğinden emin olmak için mutlaka bu işde uzman biriyle çalışmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 İşaretleme tamamlandıktan sonra ekskavatör, gerekli her türlü ek malzemeyi azaltan temiz, düz çizgiler sağlamak için havuzu doğru bir şekilde kesmeye ve kazmaya devam edecektir. Zemin dengesiz, kumlu, su dolu veya kaya ise, mühendislerin planlarına kazı yapmak için ek gereksinimler olacaktır.

 

Kalıp Yapımı ve Havuz Ön Tesisatı

Hafriyat tamamlandıktan sonra, havuzun çevresi ahşap kazıklar ve işaretleyicilerle belirlenecek, bunlar kalıp yapımında bir sonraki adım için kullanılacaktır. Bunlar, havuzu inşa etmek için gereken sınırları ve seviyeleri belirledikleri için işlem sırasında hareket ettirilemezler. 
Tüm havuzun alt zeminine radyal temel atılır ve  etrafına kalıp dönülür.  Tamamlnadığında betonu dökülür. Kalıp ayrıca tasarıma dahil olan yüzme çıkışlarını, basamakları veya çıkıntıları içerecektir.  

Kalıp tamamlandığında, gerekli tüm boruları, hatları, ışıkları ve skimmer'ı monte edilir. Tüm ışıklar ve havuz içi elektrik hatları da döşenecektir. Daha sonraki inşaat adımlarında borulara hiçbir malzemenin girmemesini sağlamak için borular kapatılacaktır. Borular ya havuzun hemen dışından geçirilecek ya da daha sonraki bir adımda takılacak ve bağlanacak tüm ekipman için bitmiş ekipman konumuna kadar uzanacaktır. 

 

Havuz İç Kaplaması

Tüm borular, bağlantı parçaları veya drenajlar, iç kaplamayı uygulamadan ÖNCE bir su yalıtım maddesi ile kapatılmalıdır; bu, havuzun su geçirmez olmasını sağlar ve daha sonra inşaat tamamlandıktan sonra bu noktaları su geçirmez hale getirmeye çalışmaktan kaynaklanan maliyetli bir uygulamadan kaçınır.

Havuz iç kaplaması isteğinize göre porselen, cam mozaik, liner vb. malzemelerle kaplanır.

 Havuz Mekanik Sistemlerinin Hazırlanması

İnşaatçınız sizin isteğinize göre mekanik tesisatta kullanılacak markaları size sunacaktır. Kendi tasarrufunuzda ve bütçenize uygun olarak istediğiniz markayı kullanarak tesisat teknisyeni ve elektrik teknisyeni tarafından sistem kurulur.

Havuz Teslimatı

Havuz yıkanıp temizlenir. Sonrasında içi suyla doldurularak test edlir. Test başarılı olduysa havuz bakımları yapılarak sizlere teslim edilir. 

Copyright ©DNZ Havuz Tüm hakları saklıdır Web Tasarım Global Medya